Czechetina

Havajská masáž

Základy této terapie spočívají na použití speciálních havajských technik, které díky své rytmice a provedení, mají vysoký terapeutický a relaxační účinek a zároveň je tato terapie maximálně šetrná k tělu maséra.

  • Speciální exotická aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohody.
  • Tato masáž je označována za perlu mezi ostatními terapiemi.
  • Na Havaji se zabydlela filozofie Huna, což značí očím nepoznané, viditelné jen srdci.

Co je Havajská masáž?

K umění léčby prostřednictvím dotyků, masáží a práce s tělem existují různé přístupy. Některé masáže se soustřeďují přímo na fyziologické hledisko a fyziologickou stránku lidského těla. Jiné masáže na uvolňování emocionálního napětí a další se zabývají jemnějšími úrovněmi energií celého organizmu. Mnohé dotykové terapie a masáže kombinují staré i moderní techniky kultur Východu a Západu. Všechny tyto přístupy a techniky, mluvíme-li o exotických masážích, mají společný cíl, a tím je navození stavu harmonie a fyzické pohody příjemce uvolněním tělesného i duševního napětí.

Havajská masáž je považována za perlu mezi masážemi. Vždyť název Lomi Lomi znamená laskavé ruce nebo také laskavá předloktí. Techniky této masáže pochází z Havajských ostrovů. Používají se velmi plynulé, měkké i hloubkové hmaty, využívají se nejen prsty a dlaně, ale především celá předloktí. Havajská masáž se však mění podle potřeb klienta a to svou dynamikou, hloubkou tlaků na tkáň i samotnou délkou masáže. Může být vedena velmi jemně, vyvážené a zklidňující dotyky jsou plynulé, pak přináší Havajská masáž opravdovou relaxaci a nerušený zážitek z exotické masáže. Pro jiné klienty, kteří si přejí uvolňovat chronická napětí a bolest, které vznikly dlouhodobým přetížením hluboko umístěných svalů, je Havajská masáž také výborná. Pocítíme zde více hloubkových hmatů a tlaků na hloubkové svaly a vazivové tkáně, kde se nejčastěji soustřeďuje bolest. Tlak je zvyšován nenásilně a pomalu, celá masáž je pak silnější a více dynamická. Uvolněním vazivových vláken se tkáň zahřeje, revitalizuje a obnoví svou přirozenou pružnost. Oproti klasické masáži je ale Havajská masáž plynulejší a všechny dotyky na sebe velmi příjemně navazují. Pokud chcete větší relaxaci a účinek, zvolte havajskou masáž celkovou, můžete ale zkusit havajskou masáž jen částečnou - zad a šíje. Ve spojení s vůní přírodních aromatických olejů má havajská masáž vysoký terapeutický a relaxační účinek.

Účinky Havajské masáže

Masáž vyvolává hlubší dýchání, větší rozšíření krevních cév a kapilár, podporuje tak krevní oběh a napomáhá lepšímu okysličování krve. Zvýšený krevní oběh znamená také účinnější rozvod živných látek v těle a můžeme tak masáží pomoci zmírnit řadu zdravotních problémů, včetně bolestí hlavy a zažívacích potíží. Masáž působí příznivě na kůži, odstraňuje odumřelé buňky, to má za následek svěžejší vzhled kůže. Havajská masáž má navíc přímý pozitivní dopad na celý svalový systém těla. Uvolňuje a natahuje napjaté, zkrácené svaly a pomáhá tak obnovit přirozenou pružnost těla. Nepoužívané a ochablé svaly havajskou masáží zpevňujeme. Fyzický efekt se také projevuje na činnosti lymfatického systému, masáž pomáhá tělu lépe vylučovat kyselinu mléčnou a další chemické odpadní látky, které způsobují pocit nepohody v kloubech a svalech. Havajské masáže působí blahodárně na vaši mysl a emoce. Nahromaděné napětí v těle je uvolněno a zátěž je odstraněna, což má za následek zvýšený pocit lehkosti a štěstí. Tyto emocionální posuny mají souvislost s hormonálními změnami, k nimž v těle během masáže dochází. A tak se stává, že někteří klienti, podrobující se havajským masážím, hovoří o pocitu hlubokého míru, klidu a vnitřní vyrovnanosti, nebo se alespoň cítí ve svém těle uvolněně a pohodlněji.

Kontraindikace Havajské masáže

Kontraindikací nazýváme stav, kdy nelze masáž provádět vůbec (kontraindikace celková neboli absolutní), nebo nelze provádět masáž určitých částí těla (kontraindikace místní neboli relativní).

Kontraindikace absolutní (celková)

  • Horečnatá, infekční nebo akutní zánětlivá onemocnění.
  • Nádorová onemocnění – probíhající léčení.
  • Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog.
  • Bezprostředně po jídle.

Kontraindikace místní

V místě poranění, zlomenin, rozsáhlejšího zhmoždění, popálenin apod.

Ceník havajské masáže
havajská masáž 60 min. 400,- Kč